Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

AnasayfaAnasayfa  AramaArama  Latest imagesLatest images  Kayıt OlKayıt Ol  Giriş yap  

Ucuz elektro gitar seçimi ve manyetik

YazarMesaj
protaescapist
Administratör
Administratör
protaescapist

Erkek Mesaj Sayısı : 216
İş/Hobiler : Müzik,pc,mizah,geyiq
Lakap : zort

Ucuz elektro gitar seçimi ve manyetik Empty
MesajKonu: Ucuz elektro gitar seçimi ve manyetik   Ucuz elektro gitar seçimi ve manyetik EmptyÇarş. Tem. 09, 2008 2:56 pm

Merhabalar;
Ben yaklaşık 7 yıldır gitar çalıyorum (klasik&akustik) ,artık elektro çalmak istiyorum ama beni idare edebilecek orta halli bişey olsun diyorum.Orta halliden kastım,bir ara arkadaşlarla stüdyoya gitmiştik, bi stagg vardı, internette buldum 300x miş modeli galiba,o fena değildi mesela..(herkes ona takoz diyor gerçi ama.. Smile
Birkaç sorum var:
Elektro gitarda en önemli olan manyetik kalitesi değil mi?Yani ağacı çok da bir şey farkettiriyor mu?ELektrolar hakkında bilgim pek yok.
Bakın şöyle bir gitar buldum sanırım bunu alacağım ama:

http://www.do-re.com.tr/?part=shop&gorev=oku&id=329&cat=63&sid=1048769289

Krom Aksamlar

Kluson Akort Kulakları

Sert Akçaağaç Bolt-on Sap

Gülağacı 25 fret klavye

Dişbudak Ağacı Gövde

2 Single Coil “1 Volume 1 Tone ayarlı” 3 yollu manyetikler

BS-103 Tremolo Köprü

Nasıl ki bu? Birkaç böyle ucuz model de var, ama manyetikler 1 humbucker 2 single var,diğerlerinin hepsi single falan Smile Onun için(biraz sert-tok tonlar da olsun istiyorum) bunu seçtim.

MEsela bu gitarı alıp , mydukkan.com da artec manyetikler var,güzelmiş galiba,ve ucuz(en azından bu gitarınkinden iyidir) alsam fena olmaz değil mi?

Bir de,gittigidiyor da MD, T&T sisters gibi markalar var, ACEpro daha "marka" diye tercih ettim,çünkü en azından distrübitörü belli,web sitesi var,Kore şirketiymiş,bilgiler falan var...

Beni bilgilendirirseniz sevinirim.Eğer yok hiç uğraşma bunlar çok b.ktan derseniz, para biriktirip 2.el ibanez grg170, cort x-2 falan bakıcam belki ama ne biliyim...

(bu arada,biraz manyakça gelecek belki ama:
Elektro gitarı kendi paramla alacağım için ucuz istiyorum,geçen yıl elektro-akustik gitarım için amfi bakıyordum.Distorsion ses alabileceğim bi amfi bakacaktım.İbanez falan düşünüyordum ama gittim,baktım,babam almışken iyi birşey olsun dedi Roland Cube 30x aldık!! Yani cube 30x im var,şimdi uyduruk gitar bakıyorum!..Biraz da amfime güveniyorum,gitar kötüde olsa iyi ses verir,yani umarım ..

Şimdiden teşekkürler...
https://muzikdersi.yetkin-forum.com

Ucuz elektro gitar seçimi ve manyetik
1 sayfadaki 1 sayfası
 Similar topics
-