Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

AnasayfaAnasayfa  AramaArama  Latest imagesLatest images  Kayıt OlKayıt Ol  Giriş yap  

50 günlük evli çift kavgaya tutuştu, kıskanç koca kendini çatıdan atmaya kalktı!

YazarMesaj
protaescapist
Administratör
Administratör
protaescapist

Erkek Mesaj Sayısı : 216
İş/Hobiler : Müzik,pc,mizah,geyiq
Lakap : zort

50 günlük evli çift kavgaya tutuştu, kıskanç koca kendini çatıdan atmaya kalktı! Empty
MesajKonu: 50 günlük evli çift kavgaya tutuştu, kıskanç koca kendini çatıdan atmaya kalktı!   50 günlük evli çift kavgaya tutuştu, kıskanç koca kendini çatıdan atmaya kalktı! EmptyPaz Ağus. 03, 2008 3:00 pm

Dink davasında sanıklar alenen dalga geçti.

Dink davası ilk kez basına açık görüldü; Hayal’in avukatı Fuat Turgut’un soruları üzerine sanıklar Erhan Tuncel, Ogün Samast ve Yasin Hayal de açıkça dalga geçtiler.

İSTANBUL - Hrant Dink cinayeti davası, tetikçilik yaptığı iddiasıyla yargılanan Ogün Samast’ın 18 yaşını doldurması üzerine ilk kez izleyicilere ve basına açık görüldü. Hayal’in avukatı Fuat Turgut’un sanıklardan Erhan Tuncel ve Yasin Hayal’e yönelttiği sorular ve yanıtları tam bir şova dönüştü.

Hrant’ın Arkadaşları: Türkiye için namus davası

Dink davasına bakan 14. Ağır Ceza Mahkemesi’nde bugün Çoşkun İğci’nin ifadesinin ardından, sanık avukatları diğer sanıklara sorular yöneltti. Yasin Hayal’in avukatı Fuat Turgut, Erhan Tuncel’e, emniyet müdürlüğünden aldığı net maaş miktarı ile bu maaşı kimden aldığını sordu. Tuncel, “Emniyet müdürlüğünden herhangi bir maaş almadım. Sadece kendileri ara ara ısrar ediyorlardı. Herhangi bir yere düzenli olarak yatan bir şey yoktur” dedi. Erhan Tuncel, “Karadeniz Teknik Üniversitesi (KTÜ) ve ****** Üniversitesinde temizlik ve güvenlik görevlisi olarak kadrolu gösterilip maaş verildiği” yönündeki soruya da “Bu bir iftiradır” yanıtını verdi.

TUNCEL’LE AVUKAT’IN ‘ÖZEL HAYAT’ ÇEKİŞMESİ
Avukat Turgut’un, “Eskişehir’de sürekli ziyaret ettiği yabancı uyruklu üniversite öğrencisi kız arkadaşının kimliği ve uyruğunu” sorması üzerine ise Tuncel, “Bu benim özel hayatımdır. Hiçbir ortamda, hiçbir şekilde, hiçbir davaya konu yapılamaz. Bunun muhabbeti yapılamaz. Bu, Türk örf ve adetlerine uygun değildir. Ben size eşinizin adını soruyor muyum? Büyüğümsünüz. Çok ağır bir laf oldu. Böyle bir ortama yakışmaz” diye tepki gösterdi.

Erhan Tuncel, Turgut’un, kız arkadaşının İsrailli olup olmadığı konusundaki sorusunda ısrar etmesi üzerine, bunun iftira olduğunu belirterek, kız arkadaşının Lübnanlı olduğunu bildirdi. Avukat Turgut’un, “Kız arkadaşının İsrail casusu olacağı hiç aklına gelmedi mi?” şeklindeki sorusuna ise Tuncel “İsrail Cumhurbaşkanı’nın ismini bilmiyorum, herhalde onun kızı. Fark edemedim, kusura bakmayın” diye alaylı bir yanıt verdi. Tuncel, mahkeme başkanına, özel hayatına yönelik sorulardan rahatsız olduğunu söyledi ve salondan çıkma izni istedi. Ancak Mahkeme Başkanı, başka sorular yöneltileceği gerekçesiyle kabul etmedi.

ETYEN MAHÇUPYAN MI, JENNİFER LOPEZ Mİ?
Avukat Fuat Turgut, sanıklardan Ogün Samast’a da soru sormak için izin istedi. Samast bunun üzerine “Beni o deli ile muhatap etmeyin” dedi. Turgut, Samast’ın olay günü, Agos gazetesi önüne gelince Yasin Hayal’i arayıp “İçeri girip herkesi tarayayım mı?” diye sorduğunu, Hayal’in ise “Orada masum insanlar var” karşılığını verdiğini belirterek, bunun doğru olup olmadığını sordu. Ogün Samast, kendisinin ya da Hayal’in böyle bir şey söylemediğini ileri sürdü.

Avukat Turgut, olay günü gazete önünden yaptığı ikinci telefon görüşmesinin de gazeteci Etyen Mahçupyan ile mi olduğunu sordu. Samast bu soruya da “Yok, Jennifer Lopez’le... Beni bu adamla muhatap etmeyin” diye konuştu.

HAYAL’DEN MEDYAYA SAYGI, YAZICIOĞLU’NA SELAM
Daha sonra Yasin Hayal söz istedi, “Medya mensuplarına saygılarımı sunuyorum. Onların huzurunda Türk İslam aleminin lideri Sayın Muhsin Yazıcıoğlu’nu selamlıyorum. Ey Müslümanlar, ey Alperenler kalbinizi ferah tutun. BBP iktidara gelene kadar bu kervan yürümeye devam edecek” diye konuşmasına başladı. Hayal şöyle devam etti:

“Sanık arkadaşlardan biri, mahkeme ifadesinde, cinayetten önce Samast’ın kendi arkadaşları ile yaptığı toplantıda merhum Hrant Dink’ten bahsederken, o Ermeni’yi vuracağını söylemiş ve alkışlandığını söylediler. Bu beyanda bulunan Ogün Samast, telefonda da bana olay günü ‘içeriye girip herkesi tarayayım mı’ diyebilir. Bana böyle söyleyince kendisine ‘orada masum insanların bulunabileceğini ve daha sonra vicdan azabı çekeriz’ dedim. Böyle bir şeye kalkışmamasını söyledim. O da bana ‘tamam’ dedi.”

Ogün Samast ise, Agos gazetesi önünde Yasal Hayal ile yaptığı telefon görüşmesini şöyle anlattı: “Dink’in orada olmadığını söyledim. Yasin Hayal bana, ‘kapıdaki güvenliklerin kafasına sık, daha sonra içeridekilerin kafasına sık’ dedi.”

Samast ile ifadesinin çelişmesi üzerine Yasin Hayal, telefon kayıtlarının dinlenilmesini istedi. Bu talep üzerine Samast da kayıtların dinlenilerek gerçeğin ortaya çıkmasını talep etti. Bu tartışmaların ardından Yasin Hayal ile Erhan Tuncel’in birbirlerine yaklaşarak konuştukları gözlendi.

‘ŞÜPHELİ’ DİYE GÖZALTINA ALINAN TANIK
Tanık olarak dinlenilen Hakkı Bahadır Cihan da soruşturma kapsamında “şüpheli” olarak gözaltına alındığını ve ardından “tanık” olduğunu belirterek, Dink cinayetini herkes gibi televizyondan öğrendiğini ve Ogün Samast’ı da tanımadığını söyledi. Cinayeti öğrendikten sonra KTÜ’ün kantininde Mustafa Öztürk ile bu konuda konuştuğunu belirten Cihan, şunları anlattı: “Bana ‘Dink işini biz yapacaktık. Başkalarına vermişler’ demedi. Mustafa bana ‘bir şeyler konuştuk, birileri yapacaktı ama onlar değil başkaları yapmış’ dedi.”

Cihan, gözaltında kaldığı 3 gün süresince kendinde olmadığını savunarak, emniyet ifadesinin yanlış anlaşılabileceğini iddia etti. Trabzon’daki Alperen Ocaklarını üniversite öğrencilerinden oluşan 30 arkadaşıyla kurduğunu ve aralarına üniversite öğrencisi olmayanları almadıklarını anlatan Cihan, Hayal’in bu yapılanmanın içinde olmadığını ve hatırladığı kadarı ile Hayal’in cezaevinde olduğunu söyledi. Cihan, bir avukatın, “Erhan Tuncel’in ‘Alperen Ocağının anahtarı bende, orası benden sorulur’ şeklindeki beyanını hatırlatması üzerine, “Yok öyle bir şey” dedi.

TUNCEL’İ KENDİMİZDEN UZAK TUTMAYA ÇALIŞIYORDUK
Erhan Tuncel’in sürekli olarak kendilerine “sivil polislerle birlikteydim” şeklinde beyanlarda bulunduğunu ileri süren Hakkı Bahadır Cihan, “Bu nedenle kendisinden hoşlanmıyorduk. Kendimizden uzak tutmaya çalışıyorduk” diye konuştu.

Bir avukatın, Dink’in öldürülmesi sonrası Tuncel’i neden aradığını sorması üzerene de Cihan, şunları anlattı: “Ben sadece Erhan’ı değil 20 kişiyi aradım. Etrafımdaki kişilerin adı geçiyordu. Kişisel merakım nedeniyle aradım. Bilgim olsaydı kimseyi aramazdım. Konuyla ilgili Erhan ile görüşmeye giderken babam arayıp gitmememi söyledi. Erhan’ı arayıp gelemeyeceğimi söyledim. Eve gittiğimde de Erhan’ın gözaltına alındığını öğrendim.”

Tanık Cihan, ayrıca Erhan Tuncel ile Mustafa Öztürk’ün ayrı ayrı zamanlarda kendisine gelerek birbirlerini şikayet ettiklerini de ileri sürdü.

Bunun üzerine sanıklardan Erhan Tuncel, Cihan’a yönelik “sivil polislerle ne zaman nerede görüştüğümü, yanımda kim olduğunu söyler misin?” dedi.

DURUŞMA ARASINDA HAYAL’DEN SLOGANLAR
Mahkeme heyetinin duruşmaya verdiği ara sırasında nezarete alınan sanıklardan Yasin Hayal, nezaret camından kafasını uzatarak, “Yaşasın BBP ve yaşasın Alperen Ocakları, iktidara yürüyoruz iktidara” diye bağırdı.

BBP Genel Başkanı Muhsin Yazıcıoğlu ise, Yasin Hayal’in kendisi ve partisi hakkındaki sözleri üzerine yazılı bir açıklama yaparak şunları söyledi:
“BBP ve Muhsin Yazıcıoğlu’na karşı kurgulanmış senaryolar devam ediyor. Olay, bir provokasyonun alenen sergilenin bir sahnesidir. Anlaşılıyor ki yeni perdeler açıldıkça yeni senaryolar da oynanacaktır. Bekleyip göreceğiz.”

Duruşmayı, izleyici olarak CHP milletvekilleri Şahin Mengü ve Sacit Yıldız, AKP milletvekilleri Ayşenur Bahçekapılı, Mehmet Domaç ve İbrahim Yiğit ile Avrupa Parlamentosu Milletvekili Cem Özdemir, Alman Yeşiller Partisi Milletvekili Mürvet Öztürk, yazar Adalet Ağaoğlu, gazeteci Cengiz Çandar da izledi. Verilen aradan sonra yeniden başlayan duruşma devam ediyor.

© 2006 NTVMSNBC.com

URL: http://www.ntvmsnbc.com/news/452413.asp
https://muzikdersi.yetkin-forum.com

50 günlük evli çift kavgaya tutuştu, kıskanç koca kendini çatıdan atmaya kalktı!
1 sayfadaki 1 sayfası
 Similar topics
-