Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

AnasayfaAnasayfa  AramaArama  Latest imagesLatest images  Kayıt OlKayıt Ol  Giriş yap  

Trend Micro’dan Büyük Işletmeler İçin Tehdit Yönetim Çözümü

YazarMesaj
protaescapist
Administratör
Administratör
protaescapist

Erkek Mesaj Sayısı : 216
İş/Hobiler : Müzik,pc,mizah,geyiq
Lakap : zort

Trend Micro’dan Büyük Işletmeler İçin Tehdit Yönetim Çözümü Empty
MesajKonu: Trend Micro’dan Büyük Işletmeler İçin Tehdit Yönetim Çözümü   Trend Micro’dan Büyük Işletmeler İçin Tehdit Yönetim Çözümü EmptyÇarş. Tem. 23, 2008 7:20 am

Trend Micro’dan Büyük Işletmeler İçin Tehdit Yönetim Çözümü 20080723033355_trendmicro

İnternet içerik güvenliğinde global bir lider olan Trend Micro, büyük ölçekli işletmeler için tasarlanan yeni Tehdit Yönetim Çözümünü tanıttı. Trend Micro Tehdit Yönetim Çözümü, tehditleri işletme ağında tespit ediyor; tehditlerin azaltılmasına ve yönetilmesine olanak tanıyor. Trend Micro, bu yeni ürün ile işletmelerin malware saldırılarından kaynaklanan veri kaybına daha hızlı müdahale ederek kontrol maliyetlerini düşürmelerine ve genel güvenlik koşullarını iyileştirmelerine yardımcı olmayı amaçlıyor.

Tehdit Yönetim Çözümü, gelecek nesil tehditleri baştan başa tespit ederek bu tehditlere müdahale edilmesini sağlamak üzere tasarlandı. Bu yeni çözüm, geleneksel güvenlik çözümlerinin tespit edemeyeceği gizli malware’leri ve yıkıcı uygulamaları yakalamak için ağı izliyor ve işletmenin karşı karşıya kaldığı tehdit ortamını daha detaylı analiz edebilmek için “in-the-cloud” tehdit yönetim servisleri ile birlikte çalışıyor. Daha sonra, ağ çapında saldırıdan etkilenen uç noktalarda temizleme ve politika uygulama faaliyetleri yürütüyor.

Kullanıcıları Web tehdtilerine karşı korumak amacıyla tasarlanan ve gelecek nesil bir “cloud-client” içerik güvenliği altyapısı olan Trend Micro Akıllı Koruma Ağı ile güçlendirilen Trend Micro Tehdit Yönetim Çözümü, işletmelere şu faydaları sunuyor:

Gizli bilgileri İnternet’e yayan malware saldırılarından kaynaklanan veri kaybı riskine daha hızlı müdahale edilmesi

Ağ üzerindeki hassas noktalar ve gelişmekte olan tehdit ortamına karşı güvenlik altyapısının proaktif bir biçimde planlanarak yönetilmesi

Gelişmiş davranış tespit ve korelasyon algoritmaları ile işletme ağındaki yeni güvenlik tehditlerinin erken tespit edilmesiyle zarar temizleme ve kontrol maliyetlerinin azaltılması
Ağdaki yıkıcı uygulamaların ve hizmetlerin erken tespit edilmesiyle ağ genişliğinden ve kaynaklardan tasarruf

Tehdit kaynağının tespit edilmesine yardımcı olarak BT yöneticilerine olaylara daha hızlı müdahale etme olanağı tanıyan ve bu sayede sınırlı BT kaynaklarının daha iyi tahsis edilip uygulanmasını sağlayan ayrıntılı raporlar

Merkezi yönetim portali ile tehdit/vaka ile ilgili bilgilere daha kolay erişme ve yönetme olanağı
Bant dışında esnek uygulama sayesinde mevcut servislerde asgari düzeyde kesinti

Tehditlerle mücadele etmek için Tehdit Yönetim Çözümü şart
Tehdit ortamı ve insanların çalışma şekilleri eş zamanlı olarak değişiyor. Yeraltı siber suç ekonomisi, virüs salgınlarında dönüşüme neden oldu. Artık malware yazarları hedefli, gizli ve motivasyonu para olan tehditler yaratıyorlar. Günümüzde mobil çalışanların sayısı giderek artıyor, taşınabilir USB bellekler ve anlık mesajlaşma, dosya paylaşımı ve ortam kullanımı gibi uygulamalar daha da yaygınlaşıyor. Dolayısıyla BT yöneticilerinin şirket ağlarını korumaları zorlaşıyor.

Trend Micro CEO’su Eva Chen konu hakkındaki görüşlerini şöyle ifade ediyor: “Yeni tehdit ortamı, tehditlerin hızlı bir biçimde tespit edilmesinin yanı sıra akıllı, kapsamlı bir korumayı da gerektiriyor. Trend Micro Tehdit Yönetim Çözümü, müşterilerimizin mevcut güvenlik durumunu net bir biçimde gözlemleyerek tehditleri hızla tespit edip durdurmalarını sağlayarak mevcut durumu iyileştirme olanağı tanıyor. Yeni çözümümüz sayesinde müşterilerimiz, harcadıkları zamandan, emek ve maliyetten tasarruf edebilecekler.”

Trend Micro Tehdit Yönetim Çözümü: İşletme ağındaki tehditlere karşı daha iyi tespit, koruma ve yönetim işlevleri sunan kapsamlı bir çözüm
Tehdit Yönetim Çözümü, Threat Discovery Suite ve Threat Mitigation Suite olmak üzere iki ürün grubunu içeriyor. Threat Discovery Suite, ağ içindeki dahili güvenlik tehditlerini tespit ederek kullanıcıya özel tehdit raporu oluşturuyor ve tehdide müdahaleyle ilgili önerilerde bulunuyor. Threat Mitigation Suite ise, izleme cihazının verdiği bilgilere göre hareket ederek temizleme, politika uygulama ve mevcut durumun düzeltilmesine ilişkin faaliyetleri yürütüyor (Threat Mitigation Suite’i almak isteyen kullanıcıların Threat Discovery Suite’i satın almış olmaları gerekiyor).

Bu ürün grubu kapsamında kullanıcıların beğenisine sunulacak ilk ürün olan Trend Micro Threat Discovery Suite, şu özellikleri içeriyor:

Ağ katmanında malware tespiti: Diğer kullanıcılara da saldırmayı hedefleyen malware’leri, bilgi sızdırmak ya da komut almak üzere işletme dışına yayılan gizli malware’leri ve Web istismarı, cross-site scripting (bilgisayar güvenlik açığı) ve phishing (oltalama) gibi Web ya da e-posta içeriğine dayanan saldırıları tespit ediyor.
Yıkıcı uygulamaların ve hizmetlerin tespiti: Anlık mesajlaşma, P2P dosya paylaşımı ve ortam kullanımı gibi yıkıcı uygulamaları ve hizmetleri tespit ediyor. Ayrıca potansiyel güvenlik riski oluşturan yetkisiz hizmetleri de belirliyor.
Tehdit Yönetim Hizmeti: Salgınla ilgili gelişmiş korelasyon kurallarından yararlanarak işletme ağındaki yeni tehditlerin daha erken tespit edilmesini amaçlıyor.
Tehdit raporlama işlevleri: Mevcut güvenlik durumunu net bir biçimde ortaya koyuyor. BT yöneticileri vakaya müdahale ve mevcut durumun düzeltilmesiyle ilgili günlük idari raporlar; yöneticiler ise şirket ağının genel güvenlik durumuyla ilgili özet tehdit raporları oluşturabiliyorlar.
Bant dışında esnek uygulama yetenekleri: İçerik kontrolü için ağ paketlerini göstermek amacıyla ağ anahtarı üzerinde port tarama işlevi ile ağ hizmetlerinizin kesintiye uğramasını engelliyor.

Trend Micro Threat Mitigation Suite ise şu işlevleri sunuyor:

Temel neden analizi: Bu işlev sayesinde kullanıcılar, tehdidin temelinde yatan nedeni anlayabiliyorlar. Örneğin; bir kullanıcı Trend Micro’nun Tehdit Yönetim Hizmetleri ile, USB bellek taktığı bir dizüstü bilgisayarın saldırıya maruz kalmasının nedeninin bu USB bellek olabileceğini öğrenebiliyor.
Uç nokta politika uygulayıcı: Uç noktalardaki virüs yamalarının ya da hizmet paketlerinin güncel olup olmadığını kontrol ediyor. Güncel olmayan ya da tehdide maruz kalan uç noktanın ağa bağlanması önleniyor; uç nokta temizleme ve güncelleme faaliyetlerinin gerçekleştirilmesi amacıyla karantinaya alınıyor.

Uç Nokta Zarar Temizliği: Tehdit ya da tehdidin bulaşma noktası Threat Discovery Suite tarafından tespit edildikten sonra, uç nokta zarar temizliği başlıyor. Ardından, örnek dosya içermeyen temizleme süreci başlıyor; mevcut durum düzeltilerek en yeni malware’ler -hatta Trend Micro’nun veritabanında örnek dosyası bulunmayanlar da dahil olmak üzere- engelleniyor.
https://muzikdersi.yetkin-forum.com

Trend Micro’dan Büyük Işletmeler İçin Tehdit Yönetim Çözümü
1 sayfadaki 1 sayfası
 Similar topics
-